Tippettevõtjad panevad Paldiskis LNG-kai juures pead kokku

Paldiski Ettevõtjate Liidu ellu kutsutud tööstusinvesteeringutele ja ettevõtluse arendamisele suunatud konverents „Teistmoodi Paldiski“ toimub sel aastal juba viiendat korda. Kui varasemalt on konverentsiks Eesti ja Euroopa tipud kohtunud augustikuus Pakri tuletorni jalamil, siis sel korral on asukoht sedavõrd unikaalne nagu Paldiskis rajamisel oleva LNG-kai vahetu lähedus. Konverentsi eesmärk on panna pead kokku selleks, et tuua piirkonda tööstusinvesteeringuid.

„Paldiski geograafiline asukoht on Eestis kordumatu, niisama kordumatu on selle piirkonna jätkuvaks arenguks ellu kutsutud konverents, mille eesmärk on näidata, miks tuleks tööstusinvesteeringuid pealinnast väljapoolegi tuua,“ sõnas Paldiski Ettevõtjate Liidu tegevjuht ja konverentsi korraldaja Ester Tuiksoo.

Juba 2018. aastal, mil esmakordselt rahvusvahelisel skaalal „Teistmoodi Paldiski“ aset leidis tõdeti toonagi, et Paldiskil on edukaks rahvusvaheliseks koostööks palju väärtuslikku pakkuda – raudtee juurdepääs, kaks jäävaba sadamat, kaugus lennujaamast vaid 50 kilomeetrit.

”Täna pole ilmselt kellelgi enam kahtlustki, et Paldiski kuvand on varasemate aegadega võrreldes sootuks teistsugune ning et tegemist on tulevikulinnaga, mida avastatakse igal tasandil aina rohkem. Ütleme nii, et Paldiski on üks kiiremini arenevaid linnu, sest on olnud ka, kuhu areneda,“ tõdes Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saat.

Globaalne huvi ja võimalus ise linna arengusse panustada

Paldiski on kujunemas tulevikuenergiast laetud Läänemere energiapatareiks, sõnas vallavanem Saat. ”Just meie regioonis luuakse energia mitmekesisust. LNG terminali rajamine on asetanud Paldiski kindlasti maailmakaardile nii kohalike kui välisinvestorite jaoks. Kindlasti ei saa unustada ka Paldiskisse arendatavat vesisalvestit ehk Energiasalve. Mõlemad suurprojektid on äratanud laialdaselt Paldiski vastu huvi. Oleme arendamas Paldiskis ka rohelinnakut ja kogukonnaparki, mille sündimisse saab muide igaüks panustada,” ütles Saat ja kutsus panustama Paldiski rohelinnaku arengusse.
Seekordse Teistmoodi Paldiski investeerimiskonverentsi raames on avatud võimalus igaühel toetada Paldiski rohelinnaku arendamist. Nimelt on võimalik vastavalt panusele saada endanimeline puu, pink või tänavanimi planeeritavasse Paldiski rohelinnakusse ja kogukonnaparki.

Eesti ja Euroopa tipud LNG-kai vahetus läheduses

Teistmoodi Paldiski konverents toimub 17. augustil Paldiskis rajatava LNG-kai vahetus läheduses. Külalised on nii Eesti kui Euroopa tipud, seda ettevõtlusest kui avalikust sektorist. Konverentsi tervitussõnad lausub president Alar Karis. Teemadena käsitletakse nutikate rohelinnakute loomise võimalusi, nende rahalist ja keskkonnalist võitu. Niisamuti saab kuulda finantseerimisvõimalustest maapiirkondades, veel rohepöörde suunast, gaasilistest kütustest ja hübriidparkidest. Päeva lõpetab erakondade majandus- ja taristuministri kandidaatide debatt.
Vaata konverentsi päevakava siit