PELi uued liikmed

PELiga on liitunud kolm uut ettevõtet – USMO Ettevõtted OÜ, AS E-Profiil ja AS G4S. PELi liikmeskond on seega kasvanud 21-le.

Paldiskis tegutseva USMO Ettevõtted OÜ põhiliseks tegevusalaks on kinnisvara korrashoiuteenused, sh kinnisvarahaldus, hoonete ja kinnistute tehnosõlmede hooldus, kinnistu infrastruktuuri korrashoid jpm.

Käesoleva aasta algul Paldiskis uue tootmiskompleksi avanud AS E-Profiil on Eesti erakapitalil põhinev ettevõte, mis asutati 1997. aastal. Põhitegevusalaks oli siis fassaadikatte konstruktsioonide tootmine. 1999. aastal keskenduti metallkonstruktsioonide nagu mahutid, korstnad  jms tootmisele. Alates 2005. aastast on ettevõte aga spetsialiseerunud nafta- ja gaasitööstuse suurte, raskete ja keeruliste seadmete ning metallkonstruktsioonide tootmisele.

Rahvusvahelise kontserni G4S põhitegevusalaks on turvateenuste osutamine. Kontserni 2013. aasta kogukäive oli 7,4 miljardit inglise naela. G4Si tütarettevõtetes rohkem kui 120 maailma riigis töötab kokku üle 618 000 inimese. Sellega on ettevõte suurima töötajate arvuga turvateenuste pakkuja maailmas. Kontserni aktsia on noteeritud Londoni ja Kopenhaageni väärtpaberibörsil ning Kopenhaageni börsi lisanimekirjas.