PELi delegatsioon külastas Ust-Luga ja Peterburi sadamaid

Peterburi28.-29. novembril külastas Paldiski Ettevõtjate Liidu eestvõttel 19 Paldiskis tegutseva või linnaga seotud ettevõtte esindajat Ust-Luga ja Peterburi sadamaid Venemaal. Reisi eesmärgiks oli tutvuda Läänemere regioonis viimastel aastatel jõudsasti arenenud Ust-Luga kaubasadama arenduste ja tulevikuplaanidega ning külastada ka Läänemere üht suurimat kruiisisadamat „Marine Facade“ Peterburis.

Peale vedellasti, söe- ja konteinerterminalide käikulaskmist viimastel aastatel on Ust-Luga sadam tõusnud Läänemere üheks suurimaks sadamaks, mille prognoositav kaubakäive 2013. aastal on ca 65 miljonit tonni. Ust-Luga sadamast on kujunenud üks peamisi konkurente nii Eesti kui ka teiste Balti riikide sadamatele, mis puudutab ennekõike Venemaa transiitkauba teenindamist kuid kindlasti on meie ja Ust-Luga sadamate vahel võimalik ka vastastikku kasulik koostöö, tõdesid kohtumisel osalejad.

Peterburis Vassili saarel asuva „Marine Facade“ kruiisiterminali esimene etapp avati pidulikult 2008. aastal. Uus sadam on rajatud mere arvelt täidetud maapinnale ning täna tegutseb seal neli reisiterminali. Aastas külastab sadamat üle 300 kruiisilaeva.

Mõlemas sadamas sai Paldiski delegatsioonile osaks soe vastuvõtt ning leidsid aset sisutihedad kohtumised, kus osalejad said muuhulgas kas värskendada vanu tutvusi või luua päris uusi.