Paldiski ihkab väärilist kohta Eesti ajaloos ja taastab linnamuuseumi

Muuseum127. juunil võttis Paldiski Linnavalitsus vastu otsuse taastada linnamuuseum. Möödunud nädalal avati pidulikult muuseumihoone aadressil Rae 32 ja hoone esimesel korrusel sai tutvuda tulevase ekspositsiooni eskiisiga.

“Paldiski linnal on niivõrd unikaalne ajalugu, et selle mittesäilitamine on võrdväärne raiskamisega,”  mainis Paldiski linnapea Stanislav Tserepanov.

„Linn, millel on rikkas ajalugu, alates Peeter I ja lõpetades Eesti Vabariigi taasiseseisvumisega, väärib oma enda muuseumit. Kuid kahjuks selle loomise katsetused ei leidnud piisavat poolehoidu eelmise valitsuse poolt,” ütles Tserepanov.

Samuti juhtis ta tähelepanu, et kahjuks ei ole linn suutnud siiani leida endale väärilist kohta Eesti ajaloos ning just seetõttu on linnamuuseumi loomine Paldiski ajaloo populariseerimiseks hädavajalik. „Me tahame luua kaasaegset muuseumit, millest saaks nii väike kultuuri- ja linna ajaloo tempel kui ka vabaaja- ja infokeskus, mis aitaksid kaasa kultuuri ja turismi arengule mitte ainult linnas, vaid ka terves regioonis.”

Hetkel on Paldiski linnamuuseumi näitusesaalis eksponeeritud Võru Katariina kiriku raamatud, mis kuuluvad MTÜ Vene Muuseumi kollektsiooni. Linnamuuseumi teatel ei paku taoliste kirillitsa trüki aaretega tutvumiseks võimalust isegi suuremad ja tuntumad Eesti muuseumid.

Näitus on avatud igal teisipäeval ja neljapäeval kell 13.00-17.00. Sissepääs tasuta.