vasakult_Timo Suslov_Andres Kungla_Özlem Canel_Ester Tuiksoo_Kadri Pedas1

Hollandi suursaadik külastas Paldiskit

Kolmapäeval, 21. juulil külastas Paldiskit Hollandi suursaadik pr. Özlem Canel koos kaubanduse atašee Kadri Pedase ja äriarendusjuhi Margot Roosega. Külalisi saatis Keila endine abivallavanem ja praegune Riigikogu liige Timo Suslov.

Paldiski ainsa naftasaaduste terminali võimalustest ja tegemistest rääkis transiiditerminale ühendava grupi emaettevõtte Alexela Logistics juhatuse liige Aarto Eipre. Lääne-Harju valla tegemistest rääkis abivallavanem Erki Ruben ja Paldiski Ettevõtjate Liidu (PEL) tegemistest andis ülevaate liidu tegevjuht Ester Tuiksoo. Visiidi käigus kohtuti Tallinna Sadama Paldiski Lõunasadama Kapteni Andres Kunglaga.

Kohtumiste käigus käsitleti mitmeid nii külalistele kui ka võõrustajatele huvi pakkuvaid teemasid, eelkõige roheenergia ja tuulepargid. Muuhulgas räägiti ka Paldiskis PEL poolt korraldatavast rahvusvahelisest investeerimiskonverentsist „Teistmoodi Paldiski“, mille sisu pakkus suursaadikule suurt huvi. Tuleval konverentsil jagavad teiste hulgas ka Hollandi ettevõtjad Van Oord, SkyNRG ja &Flux enda kogemust rohemajanduse ülesehitamisel.

„Paldiski geograafiline asukoht on Eestis kordumatu, niisama kordumatu on selle piirkonna jätkuvaks arenguks ellu kutsutud konverents, mille eesmärk on näidata, miks tuleks tööstusinvesteeringuid pealinnast väljapoole tuua. Hollandi suursaadik Özlem Canel jäi visiidiga rahule. Paldiski ja siinsed tulevikuenergiast laetud lahendused jätsid talle väga hea mulje,“ sõnas Paldiski Ettevõtjate Liidu tegevjuht ja konverentsi korraldaja Ester Tuiksoo.