ERR: Valmis 1,3 miljonit eurot maksnud Paldiski piirkonnaalajaam

Uus alajaam 12.01.1512. jaanuaril võttis Elektrilevi ehitajalt vastu täielikult uuendatud Paldiski piirkonnaalajaama, mis tagab kindlama elektrivarustuse kogu Paldiski linna ligi 2900 majapidamisele ja ettevõttele.

Elektrilevi juhatuse liige Jaanus Tiisvend rääkis ERR-ile, et Paldiski piirkonnaalajaama rekonstrueerimine on tähtis ka ümberkaudse aktiivse ettevõtluskeskkonna seisukohalt ning alajaama toitel on lisaks elanikele mitmed olulised ettevõtted ja asutused.

„Näiteks saavad alajaama kaudu elektrit Paldiski Tsingipada, Alexela Terminal, Paldiski Lõunasadam, Eesti Traalpüügi Ühistu, aga ka Kaitsevägi,“ loetles Tiisvend.

Peatöövõtja Merko Infra alustas ehitustöödega möödunud aasta alguses, mille käigus demonteeriti vana jaotusseade, rajati uus hoone ja ligipääsuteed ning paigaldati uus jaotusseade, mis ühendati olemasoleva elektrivõrguga.

Alajaama ehitus maksis 1 295 000 eurot ning see varustab elektriga 2903 majapidamist ning ettevõtet. Vana alajaam oli ehitatud 1970. aastatel, seadmete amortiseerumise tõttu sagenesid viimastel aastatel alajaamas rikked.

2015. aastal investeerib Elektrilevi Harjumaa elektrivõrgu arendamisse ligikaudu 19 miljonit eurot. Ilmastikukindlat võrku ehitatakse Harjumaal 632 kilomeetrit ning uuendatakse 237 alajaama.