Alates juunist aitab Paldiskis avalikku korda tagada G4S patrull

Paldiski Ettevõtjate Liit sõlmis G4S’iga patrullteenuse lepingu. Alates juunist aitavad G4S ekipaažid Paldiskis avalikku korda tagada ja heakorraeeskirjade täitmist jälgida.

„Paldiski on kahtlemata eeskujuks ka teistele omavalitsustele Eestis, sest linnavalitsus koostöös kohalike ettevõtjatega on võtnud kogukonna turvalisuse oma südameasjaks,“ ütles G4S Põhja piirkonna müügiosakonna juhataja Artur Aunapu.

G4S on paarikümne kohaliku omavalitsuse pikaaegne turvapartner. Lähedalasuvatest linnades aitab G4S avalikku  korda valvata ka näiteks Keilas ja Sauel.

„Tänavatele on vaja juurde inimesi, kes oskavad ohuolukordi õigel hetkel märgata ja kellel on õigus ennetavalt sekkuda, et Eesti oleks turvalisem. G4S saab turvaettevõttena siinkohal abiks olla. Inimesed pöörduvad lihtsamate korrarikkumiste puhul täna sageli G4S turvatöötaja poole või helistatakse meie juhtimiskeskusesse. Näiteks kui avalikus kohas alkoholi tarvitatakse või tekitab tüli kogunenud noortekamp. Tõsisemate olukordade korral kaasame kohe politsei, näiteks siis kui on vaja kinni püüda mõne roolijoodik,“ lisas Aunapu. „Sellises koostöös saab politsei keskenduda enam raskete kuritegude ärahoidmisele ja lahendamisele.“

G4S patrullekipaaži pidev kohalolek annab parema kindluse nendelegi, kes kasutavad G4S koduvalvet või on oma ettevõttele tellinud meilt turvateenuse.

G4S on Paldiski Ettevõtjate Liidu liige ja osaleb Paldiski turvalisuse ümarlaual, et pakkuda lahendusi kogukonna turvalisuse parandamiseks.

PELi juhatuse esimehe Nikolai Pitšugovi sõnul tuli koostööinitsiatiiv 17.märtsil toimunud Lääne-Harju politseijaoskonna poolt korraldatud ümarlauast „Turvaline Paldiski“. Mais toimunud liidu üldkoosolek toetas koostöölepingu sõlmimst ühehäälselt.

Paldiski Ettevõtjate Liidu (PEL) eesmärgiks on olla mootor Paldiski piirkonna ettevõtluse edendamisel, turundamisel, elukeskkonna kvaliteedi parendamisel ja hea kuvandiga linna loomisel.