Ajakirjanikud külastasid ettevõtjate liidu kutsel Paldiskit

Ajakirjanikud külastasid ettevõtjate liidu kutsel Paldiskit

Paldiski Ettevõtjate Liit kutsus 15. juunil ajakirjanikud Paldiskisse, et tutvustada ettevõtjate tegevust ning kuulata ajakirjanike arrvamust Paldiski tuleviku kohta. Hakatuseks andis Paldiski Ettevõtjate Liidu juht Jaanus Saat Paldiskisse tulnud ajakirjanikele ülevaate linna ajaloost ja tulevikuvisioonist. Suurem osa ajakirjanikest oli ka varem linna külastanud ning nüüd tõdeti, et linna ilme on järjest paremaks muutunud. Küsiti  haldusreformi ja Paldiski ühinemisplaanide kohta. Paldiski on teinud Padise vallale ettepaneku ühinemisläbirääkimisteks. Paldiskit ja veel mitut omavalitsust on kutsunud ühinemiskõnelusi pidama Keila vald. Peep Siitam andis ajakirjanikele ülevaate Pakri Energy Island OÜ tegevusest ning ideedest, mille realisserimine tähendaks ettevõtetele senisest odavama elektri kasutamise võimalust.

Ringkäik ettevõtetesse algas Alexela Terminalist, kus kvaliteetse lennukibensiini tootmisest ning ettevõtte keskkonakaitse alasest tegevusest rääkisid Peter Sorok ja Aleksndr Dalton. Ajakirjanikud tõmbasid kiivrid pähe ja said osa eksklusiivsest tutvustusringkäigust. Traalipüügi Ühistus pandi selga kitlid, jalga kilesussid ja uuriti kalatöötlemise kaasaegset tehnikat. Viimasel ajal tõdevad majanduseksperdid, et Eesti majanduse edukuse mootoriks on eksport, mida kahjuks pole piisavalt. Traalipüügi Ühistu võib siin näidata  eeskuju sest vaid väike osa siin toodetust jääb Eestisse. Kõige kaugem riik, kuhu kalad Paldiskist jõuavad on Hiina. Mauno Leppik ei välistanud ka võimalust, et toodang jõuab varsti taas ka Venemaa turule, Venemaa on selleks mõningast huvi juba ilmutanud.

Turismiobjektidest külastati Pakri tuletorni, käidi Amandus Adamsoni ateljeemuuseumis ja uuriti ajalooliste fotode näitust Peetri Tollis. Ajakirjanikud küsisid ka linna elu-olu ja sportimisvõimaluste kohta. Ajakirjanike arvates tuleks linnale kasuks huvitava festivali korraldamine, mis tutvustaks linna laiemalt ja tooks kohale ka kaugemalt külalisi. Üks ajakirjanik arvas, et võiks ka ise kaaluda Paldiskisse kolimist ning üks ajakirjanik tödes, et pärast sellist ringkäiku hakkas Paldiski talle tõeliselt meeldima.

Lisainfo:

Jaanus Saat  Tel 53 463 099

jaanus@investinpaldiski.ee