Lääne-Harju Ettevõtlusinkubaator valiti Eesti ettevõtluse parimaks edendajaks

_85A9885Konkursi „Tunnusta ettevõtluse edendajat 2013“ žürii kuulutas 29. mail Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis pärast lõppvooru esitlusi välja parimad projektid, milleks on Lääne-Harju Ettevõtlusinkubaator ja Tudengisatelliidi programm.

Žürii esimehe, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri Ahti Kuninga sõnul otsustas selle aasta võidu projektide omaalgatuslikkus, initsiatiivikus ning mitmete väga erinevate osapoolte koostöö. Lääne–Harju ettevõtlusinkubaatori puhul vääris esile tõstmist kohalike juba edukate ettevõtete algatus tuua piirkonda juurde uusi ettevõtteid, siduda neid oma äridega ja panustada seeläbi piirkonna arengusse. Samuti hinnati Kuninga sõnul žürii poolt kõrgelt mõlema võitja selget perspektiivi, kuidas oma algatustega tulevikus edasi tegutseda. „Tänavust konkurssi iseloomustas kõrge tase ning see, et projektid olid suunatud väga erinevatele sihtrühmadele, sh noortele, juba tegutsevatele, aga ka alles alustavatele ettevõtjatele,“ lisas Kuningas.

Lääne-Harju Ettevõtlusinkubaatori tegevjuhi Enn Laansoo Jr sõnul on Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse ning Paldiski Ettevõtjate Liidu poolt asutatud Eesti esimese eralagatusliku ettevõtlusinkubaatori, MTÜ Lääne-Harju Ettevõtlusinkubaatori põhieesmärk Harjumaal uute äriideede otsimine, alustava ettevõtja toetamine ning elanikesse ettevõtluspisiku süstimine. „Esimese tegevusaasta jooksul oleme loonud ja täiendanud konsultantidevõrgustikku, teinud ettepanekud koostööks kõikidele Harjumaa omavalitsustele, kellest suurematega (nt Saue linn, Harku vald, Maardu linn, Keila linn jt) käivad juba aktiivsed läbirääkimised nende võimaliku liitumise osas meiega. Tänastele ettevõtjatele järelkasvu kasvatamise eesmärgil oleme alustatud ka koostööd Paldiski Gümnaasiumiga ettevõtlusõppe pakkumisel,“ ütles Laansoo.

Laansoo sõnul on märkimisväärne, et Eesti esimese eraalgatusliku ettevõtlusinkubaatori loomise üheks toetajaks on olnud ka Paldiski linnavalitsus, olles esimeseks omavalitsuseks Harjumaal, kes Lääne-Harju Ettevõtlusinkubaatori tegevusse juba ka rahaliselt panustanud on.

„Tunnusta ettevõtluse edendajat 2013“ konkursile oodati algatusi ja projekte kuues kategoorias, mis toetavad ettevõtliku vaimu edendamist, ettevõtluskeskkonna parendamist, ettevõtlusalastesse oskustesse investeerimist, ettevõtluse rahvusvahelistumise toetamist, roheliste turgude ja ressursside kasutamise arengu toetamist ning vastutustundliku ja kaasava ettevõtluse arendamist. Konkursi žüriisse kuulusid MKMi, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, Siseministeeriumi, EBSi ja EASi esindajad.

Juba seitsmendat aastat toimunud konkurss on Eesti eelvooruks üleeuroopalisele „Euroopa ettevõtluse edendamise auhinnad 2013” konkursile, mis toimub tänavu novembris Leedus. Varasematel aastatel on Eesti eelvooru võitnud teiste seas näiteks programm ENTRUM, e-majandusaasta aruanne, veebikeskkond TestMarket.eu, Äriregistri Ettevõtjaportaal ning ettevõtluskonkurss „Ajujaht“.