Paldiskis tekkivad sünergiad meeldivad välisettevõtetele

20190403_151512
image-1663

Aprilli algul Paldiskit külastanud Jarparo Oy juhtkonna sõnul toetavad kõik Baltic Sea Industrial Hub-il väljahõigatud eelised nende äri arengut oluliselt ning seetõttu asutakse tõsiselt kaaluma ka oma firma kolimist Paldiskisse, mis võib juba lähitulevikus luua Paldiskisse ligi 70-80 uut töökohta ja tuua siia mitmemiljonilise tööstusinvesteeringu.

Paldiski Investorteeninduse Programmi (PIP) raames läbiviidava välisinvestorite otsingu käigus on Eestit külastanud mitmed potentsiaalseid välisinvestoreid, kellede hulgas oli üks viimastest väärika ajalooga ettevõte Jarparo Oy Soomest. Ettevõtte leidis üles PIP-i Põhjamaade müügijuht Juha Granlund, kes tutvustas neile Paldiski töösuspiirkonna eeliseid ja võimalusi, ning kuna uute pindade otsing on ettevõttes hetkel juba vägagi aktuaalseks muutunud, otsustati teiste valikuvariantide kõrval tulla vaatama ka Baltic Sea Industrial Hub-i poolt pakutavaid võimalusi.

Jarparo toodab suuri ja nõudlikke energia- ja tööstussektori masinaid ja seadmeid, mis sisaldavad kõrgetasemelisi automaatika ja hüdraulikalahendusi. Lisaks pakub ettevõte ka erilahendusi ning teadus- ja arendustegevust. Täna töötab ettevõte Soomes selliste väärikate nimedega nagu Valmet, ABB, Konecranes jpt, tarnides ligi 95% valmistoodangust Soomest väljaspoole üle terve maailma. Kuna firma on viimastel aastatel jõudsalt oma müügikäivet ja tootmismahte kasvatanud, siis hakkab olemasolev 4300 m2 tootmispind Järvenpääl neile väikseks jääma ning seoses peatse rendilepingu lõppemisega kaalutakse kolimist uutele nõudmistele vastavatele tootmispindadele.

Firma juhi Pekka Bollströmi sõnul ollakse otsimas senisest kõrgemate lagedega (13-15 m) suuremat tootmispinda (5000-6000 m2), mis võimaldaks neil valmistada oma klientidele veelgi suuremõõtmelisemaid masinaid. Lisaks on alati konkuretsis püsimise huvides oluliseks ka paremad logistilised võimalused ja ärikeskkond, milles tegutsetakse, ning pikas perspektiivis on Eesti paindlikum ja soodsam majanduskeskkond nende sõnul väga oluline argument.

„Vestlesin Pekkaga juba käesoleva aasta algul ning kuuldes nende tulevikuplaane mõistsin kohe, et meile on naeratanud õnn, sest Paldiskil on neile pakkuda seda, mida nad on otsimas. Hetkel näeme neile lausa kahte võimalikku maandumispaika – kas siis Paldiski Tehnopargis või Paldiski Lõunasadama tööstuspargi territooriumil koostöös teise Soome tööstusettevõttega, kes on off-shore ja laevaehituse valdkonnast. Viimasega tekiks nende kahe firma vahel koheselt ka väga hea sünergia, mis looks mõlemale mitmekülgsema ja teineteist täiendava tootmisbaasi,“ kommenteeris senist töövõitu Juha Granlund.

„Jarparo Oy’ga läbirääkimisi pidades mõistsime, et nende profiil vastab Baltic Sea Industrial Hub-i visioonile nagu rusikas silmaauku,“ rõõmustab eduka kohtumise üle Klienditugi OÜ partner Rene Sildvee. „Esiteks tarnib täna Jarparo suure osa toodangust pea kõigisse maailmajagudesse laevadel, aga kuna täna tegutsetakse sisemaal, siis see tähendab enamasti kauba laevale transportimise eel eriveoste maanteetransporti, mis on siiani olnud üsnagi tülikas. Seevastu Paldiskis oleks sadam sisuliselt nende kõrval, mis lihtsustab oluliselt tarneprotsesse ning vastavalt kauba lõppsihtkohale on neil võimalus valida kauba liigutamisel ka raudtee ja maantee vahel. Teiseks on meie majanduskeskkond senisega võrreldes oluliselt konkurentsivõimelisem ja paindlikum. Kolmanda olulise aspektina sümpatiseeris neile teadmine, et vahetus läheduses asuvad mitmed strateegilised partnerid – varustajad, allhankijad ja isegi potentsiaalsed kliendid. Neljandaks on Jarparo väga suur energiatarbija ning selles vallas meeldis neile väga riigipoolne aktsiisisoodustus suurtarbijatele ja energiatootja ning tarbija vahele otseliini rajamise võimalus,“ kommenteerib Sildvee.

Kohtumise käigus külastati ka Paldiskis tegutsevat Zincpoti tehast, kellest võib saada Jarparo oluline allhankepartner tulevikus.

Harju Ettevõtlus ja Arenduskeskuse projektipartner on PEL, kes koostöös Riigi Tugiteenuste Keskuse, kohaliku omavalitsusega ning Team Paldiskiga käivitas Riigi Tugiteenuste Keskuse poolt rahastatava PIP-i programmi 2017. aasta alguses. Projekti juhib PEL-i koosseisus projektijuht Ly Lepik, kelle koostööpartneriks on välisinvestorite otsingu hanke võitja Klienditugi OÜ, keda esindab juhatuse liige Rene Sildvee. Projekti eesmärgiks on edastada võimalikele investoritele vähemalt 15 suunatud väärtuspakkumist, mis peaks tagama neilt ühe investeerimisotsuse aastal 2018 ja 2-3 investeerimisotsust aastatel 2019-2020.

EAS_logo
image-1664

Välisinvestorite huvi Paldiski vastu on suur

Paldiski Investorteeninduse Programmi raames läbiviidava välisinvestorite otsingu esimene faas, mis algas möödunud aasta oktoobrist ning kestab käesoleva aasta aprillini, on hoo sisse saanud. Selle tõestuseks on juba tänaseks läbi viidud mitmed külastused erinevatesse firmadesse Soomes ja ka esimene välisinvestori visiit Paldiskisse, millele on juba lähikuudel järgesid oodata.

Esimene külaline Paldiskisse oli Soome pereettevõte Plastoco Oy, mis toodab alates 1980. aastast survevalu plastist ja MIM-tehnoloogial (metal injection molding) erinevaid komponente. Ettevõte töötab täna  2500 m2 tootmispinnal, kus 2 vahetuses töötab 25 survevalumasinat, mis täidavad ööpäevaringselt klientide tellimusi Baltikumi, Põhjamaadesse ja mujale Euroopasse. Ettevõtte leidis üles möödunud aastal PIP-i Põhjamaade müügijuht Juha Granlund, kes tutvustas neile Paldiski töösuspiirkonna eeliseid ja võimalusi, ning kuna huvi piirkonna vastu oli nii suur, siis korraldati firma esindajatele kontaktreis esimesel võimalusel.

Plastoco tehas
image-1656

„See oli meil Eestisse väga huvitav ning hästi korraldatud ärireis ja selle eest suured tänud Paldiski tööstuspiirkonna meeskonnale. Nüüd on meil hulga parem ülevaade pakutavatest võimalustest ja saame oma otsuseid palju põhjalikumalt edasi kaaluda,“ kommenteeris Plastoco tegevjuht Mats Baarman külastust.

„Kõnealune visiit oli põhjalikum tutvumine piirkonnaga ja jätkuks möödunud aastal alanud esimestele läbirääkimistele. Peamisteks arutelupunktideks olid ettevõtte asutamisega, tööjõu ja värbamisega seonduvad küsimused, riiklikud toetused ja loomulikult külastasime pakutavaid kinnisvaraobjekte Paldiski Tehnopargis ning Pakri Teadus- ja Tööstuspargis. Ettevõtte plaanid paistavad olevat üsna tõsised, sest lisaks esialgsele huvile leida umbes 600 m2 tootmispind, kuhu tuua oma komponentide kooste- ja pakendamisüksus, mis võiks luua Paldiskisse kuni paarkümmend uut töökohta, palusid külalised end varustada veel täiendava infoga kruntide ja kuni 4000 m2 tööstuskompleksi rajamise kohta. See, et siinsed võimalused panevad potentsiaalsete investorite peas nii suured plaanid keerlema, on märk, et midagi pidi siin neile tõsiselt sümpatiseerima. Kindlasti on töö selle ettevõttega alles algusjärgus, aga juba lähiajal on Paldiskisse oodata ka uusi külalisi,“ võtab külastuse kokku Klienditugi OÜ juhatuse liige Rene Sildvee, kes oma ettevõttega koordineerib PIP-i rahvusvahelist investorotsingut.

Resized_20190211_150632_950
image-1657

„Tänaseks on Soomes, Rootsis, Norras, Taanis ja Venemaal suheldud juba paarisaja firmaga. Kõige suuremat huvi ilmutavad piirkonna vastu Soome ettevõtjad, kuid huvilisi on ka mujalt riikidest. Lähiajal on plaanis veelgi enam investoreid Paldiski piirkonnaga tutvuma tuua. Hetkel võib küll julgelt öelda, et Paldiski tööstuspiirkonna argumendid ei ole lihtsalt turundusfirma copywriteri tubli töö vili, vaid need tõesti töötavad,“ on projekti senise tulemuslikkusega rahul Paldiski Ettevõtjate Liidu ja PIP-i projektijuht Ly Lepik.

Harju Ettevõtlus ja Arenduskeskuse projektipartner PEL, kes koostöös Riigi Tugiteenuste Keskuse, kohaliku omavalitsusega ning Team Paldiskiga käivitas Riigi Tugiteenuste Keskuse poolt rahastatava PIP-i programmi 2017. aasta alguses. Projekti juhib PEL-i koosseisus projektijuht Ly Lepik, kelle koostööpartneriks on välisinvestorite otsingu hanke võitja Klienditugi OÜ, keda esindab juhatuse liige Rene Sildvee. Projekti eesmärgiks on edastada võimalikele investoritele vähemalt 15 suunatud väärtuspakkumist, mis peaks tagama neilt ühe investeerimisotsuse aastal 2018 ja 2-3 investeerimisotsust aastatel 2019-2020.

EAS_logo
image-1658

Minister Rene Tammist pakkus Paldiskile partnerlust

Möödunud reede hommikul võõrustas Paldiski Ettevõtjate Liit (PEL) Eesti ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministrit Rene Tammist, kes tuli kohale oma nõunikega, et tutvuda Paldiski tööstuspiirkonna arenguga ning käimasoleva Paldiski Investorprogrammiga (PIP).

Nikolai Pitšugov, Rene Tammist, Ester Tuiksoo
image-1647
Rene Tammistil olid vastas PEL-i juht pr Ester Tuiksoo ning juhatuse liige Nikolai Pitšugov, Team Paldiski esindaja Peep Siitam, Klienditugi OÜ juhatuse liige Rene Sildvee ning mitmed kohalikud Paldiski ettevõtete esindajad. Nikolai Pitšugov andis ministrile ülevaate PEL-i ajaloost ning käimasolevatest ettevõtmistest, projektidest ning tulevikuvisioonidest. Paldiski tööstuspiirkonna arendamisel tahetakse aastaks 2030 saada investeeringutena 1 miljardi euro ulatuses kaasegseid tööstusarendusi ning viia lisandväärtus ühe hõivatu kohta aastas 90 tuhande euroni. Seda toetavad nii Paldiski objektiivsed geograafilised ja logistilised eelised kui ka kohalike ettevõtete ja KOV-i pühendunud koostöö. Pikema ettekande tegi ministrile Rene Sildvee, kes tutvustas programmi alguslugu, eesmärke ning tegi seejärel kokkuvõtte ka investorotsingu esimestest tulemustest:

 • valminud on majandusanalüüs, selle järeldused, infrastruktuuriprogramm ja piirkonna väärtuspakkumine;
 • välja on selekteeritud ka fookusvaldkonnad, millele peaks arendustegevus edaspidi keskenduma: metalli-, ehitusmaterjalide, toiduainete ja keemiatööstus ning energeetika ja logistika;
 • tänaseks on intervjueeritud fookusvaldkondades tegutsevaid ettevõtteid Soomes üle 30, otsingut laiendatakse peagi ka Rootsi, Norra ja Taani firmadele;
 • leitud on asjast huvitatud ettevõtteid, kes juba kaaluvad oma tootmise laiendamist muudele turgudele või on seda juba teinud;
 • välja on töötatud Baltic Sea Industrial Hubi kontseptsioon, mis tagab projektile jätkusuutlikkuse ka peale projekti tegevuste lõppu 2019. aastal.

 

Kõik need märgid näitavad Rene Sildvee sõnul, et ollakse õigel kursil, Paldiski tööstuspiirkonnal on väga head tulevikuväljavaated ning kindlasti võimalus pikemas perspektiivis jõuda ka maagilise 1 miljardi euro väärtuses välisinvesteeringuteni. Kohtumisel osalenud tõdesid, et Paldiski on Läänemere kaasaegse tööstuse keskuseks kujundamisel õigel kursil, kuid suur töö seisab alles ees. Eelkõige on vaja parandada riigi, KOV-i ja ettevõtjate koostööd ettevõtlus- ja elukeskkonna arendamisel. Kohalolnud kinnitasid oma soovi sellise koostöö arendamisse jätkuvalt panustada.

Rene Tammist lõpetas koosoleku omapoolse sõnavõtuga, kus pakkus PEL-ile kindlat partnerlust ja tuge koostööks, tutvustas erinevaid toetusmeetmeid, mida Paldiski ettevõtted saavad kasutada investeeringuteks, lubas luua tugevamad ja otsesemad sidemed ministeeriumite ning Riigi Tugiteenuste Keskusega otsustajatega veelgi süvendatuma koostöö arendamiseks.

Harju Ettevõtlus ja Arenduskeskuse projektipartner PEL, kes koostöös Riigi Tugiteenuste Keskuse, kohaliku omavalitsusega ning Team Paldiskiga on käivitanud Riigi Tugiteenuste Keskuse poolt rahastatava PIP programmi 2017. aasta alguses. Projekti juhib PEL-i koosseisus projektijuht Ly Lepik, kelle koostöpartneriks on välisinvestorite otsingu hanke võitja Klienditugi OÜ, keda esindab juhatuse liige Rene Sildvee. Projekti eesmärgiks on edastada vähemalt 15 suunatud väärtuspakkumist investoritele, mis tagab neilt 1 investeerimisotsuse aastal 2018 ja 2-3 investeerimisotsust aasatel 2019-2020.

EAS_logo
image-1648

Paldiski alustab 1 miljardi euro ulatuses välisinvesteeringute otsinguid

2018. aasta aprillis kuulutati välja suunatud pakkumistega hange Paldiski piirkonna investorpäringute väärtuspakkumise koostamiseks ja investorite leidmiseks, mille algatas Paldiski Ettevõtjate Liit. Juba aprilli lõpuks selgus ka hanke võitjana Klienditugi OÜ, mis on tegelenud juba üle 10 aasta B2B eksportturundusega Skandinaaviamaades. Paldiski Investorteeninduse Programm ise sai alguse juba 2017. aastal ja seda juhib projektijuhina Ly Lepik.

Klienditugi OÜ esindaja Rene Sildvee ja teised spetsialistid koostöös projektijuhi Ly Lepikuga on alates aprillist 2018 läbi töötanud suurel hulgal infot, kohtunud erinevate seotud osapooltega ning kokku kogutud infot analüüsides valmis saanud väärtuspakkumuse toolboxi dokumentatsiooni „Paldiski 2030 – Baltic Sea Industrial Hub“, mida hakatakse kasutama piirkonna tutvustamiseks ja investeeringute Paldiskisse meelitamiseks.1537190445159

13. septembril toimus projektikoosolek PEL-i, Team Paldiski, KOV ja Klienditugi OÜ Skandinaavimaade spetsialisti Juha Granlundi osalemisel, kus arutati väärtuspakkumise üksikasju, sihtgruppide valikut ning lähenemisstrateegiat potentsiaalsetele investoritele. Koosolekul kokku lepitud plaani kohaselt on kavas alustada esimeste kontaktidega investoritele juba käesoleva aasta septembri lõpust.

Paldiski Investorteeninduse Programm:

Paldiski Ettevõtjate Liit (PEL) koostöös EAS, HEAK, kohaliku omavalitsusega ning Team Paldiskiga on käivitanud EAS-i poolt rahastatava Paldiski Investorteeninduse Programmi. Selle tulemusena valmisid 2017. aastal Paldiski majandusanalüüsi ja sünteesi ning Infrastruktuuri programmi dokumendid, kus kirjeldati detailselt Paldiski tööstuspiirkonna eeliseid ning samuti sisendeid KOV arengugakavasse tulevikuinvesteeringuteks. Sellele järgnes hange Paldiski piirkonna investorpäringute väärtuspakkumise koostamiseks ja investorite leidmiseks, millega Paldiski ettevõtjate Liit otsis partnerit Paldiski piirkonna väärtuspakkumise koostamsieks ja investeeringute hankimiseks. Projekti eesmärgiks on edastada vähemalt 15 suunatud väärtuspakkumist investoritele, mis tagab 1 investeerimisotsuse aastal 2018 ja 2-3 investeerimisotsust aasatel 2019-2020.

EAS_logo
image-1636

03.04.2018 Paldiski piirkonna väärtuspakkumise koostamine ja investeeingute hankimine

Paldiski Ettevõtjate Liit (PEL) on 03.04.2018 välja kuulutanud suunatud pakkumistega hanke „Paldiski piirkonna ivestorpäringuteks väärtuspakkumise koostamiseks ja investorite leidmisekes“, mis tagaks vähemalt 1 investeerimise otsuse 2018 aastal ja 2-3 investeerimisotsust aasatel 2019-2020

Hankija: Paldiski Ettevõtjate Liit (registrikood: 80310163) Hanke nimetus: Paldiski piirkonna väärtuspakkumise koostamine ja investeeingute hankimine

Hanke lühikirjeldus:

Väärtuspakkumise koostamine ja investeeirngute hankimine on Paldski Ettevõtjate Liidu, HEAK`i, EAS`i, Lääne-Harju vallavalitsuse ning ettevõtlusorganisatsioonide koostöös korraldatav Skandinaavias piirkonnapõhine tegevuste planeerimine ja elluviimine. Paldiski Investeeringute programmi eesmärgiks on edastada vähemalt 15 suunatud väärtuspakkumist investoritele, mis tagab 1 investeerimisotsuse aastal 2018 ja 2-3 investeerimisotsust aasatel 2019-2020. Paldiski ettevõtjate Liit otsib partnerit Paldiski piirkonna väärtuspakkumise koostamsieks ja investeeringute hankimiseks.

Hanke väljakuulutamine:

Hange on avaldatud alates 03.04.2018. Pakkumuste esitamise tähtaeg: 16.04.2018 kell 15.00

 

Digiallkirjastatud pakkumused tuleb esitada koos maksumuse vormiga e-mailile ly.lepik@investinpaldiski.ee

Kontaktisik küsimuste korral: Ly Lepik, e-post: ly.lepik@investinpaldiski.ee

Team Paldiski otsib oma meeskonda turundusspetsialisti

Moodustamisel olev Team Paldiski on piirkondlik investeeringuagentuur, mille ülesandeks on korraldada Paldiskis investeeringuprojektide realiseerimine läbi energiaühistu toimimise, investorteenuste pakkumise ning Paldiski kui keskkonna turundamise.

Team Paldiski klientideks on tööstusettevõtete juhid, kes võiksid kaaluda investeerimist Paldiskisse. Otsime oma meeskonda turundusspetsialisti, kelle ülesandeks on kliendisuhtluse korraldamine ning koostöö avalikkuse ja partnerorganisatsioonidega Eestis ja välismaal.

Turundusspetsialisti tööülesanded on muuhulgas:

 • Turundusplaani ajakohastamine ja elluviimine;
 • Kliendisuhtluse haldamine;
 • Koostöö korraldamine (ühisüritused, messid, konverentsid) asjassepuutuvate organisatsioonidega Eestis (nt EAS, HEAK) ja sihtriikides (Läänemere-äärsed riigid);
 • Team Paldiski veebilehe ja sotsiaalmeediavahendite haldamine.

Omalt poolt pakume:

 • Võimalust osaleda Eesti majanduse jaoks olulises projektis
 • Paindlikku tööaega

Nõudmised kandidaadile

Oled sobiv kandidaat, kui:

 • Sul on arvestatav varasem turundusalane töökogemus. Kasuks tulevad B2B turunduse teadmised ja oskused;
 • Sa oled oma töös iseseisev ja pead kinni kokkulepitust;
 • Sa saad edukalt hakkama tööülesannetega, mis nõuavad kiiret ja paindlikku tegutsemist, korrektsust ja täpsust ning head organiseerimisoskust;
 • Sa oled turundusinimesele omaselt loov ja ideederikas ning Sul on hea keelevaist ja stiilitaju. Kuna töö eeldab aktiivset suhtlemist, eeldame, et lisaks eesti keelele valdad vabalt inglise keelt.

Lisainfo:

Kandideerimiseks saada oma CV ja motivatsioonikiri hiljemalt 15.12.2017. Konkursi kohta lisainformatsiooni saamiseks pöördu Peep Siitami poole peep@vool.ee

 

Paldiski Ettevõtjate Liit ja Tallinna Sadam kutsuvad Sind kaasa mõtlema Paldiski piirkonna konkurentsivõime suurendamise ja ärivõimaluste laiendamise võimalustele

Paldiski Ettevõtjate Liit ja Tallinna Sadam kutsuvad Sind kaasa mõtlema Paldiski piirkonna konkurentsivõime suurendamise ja  ärivõimaluste laiendamise võimalustele

Ootame Sind kolmapäeval, 1. novembril 2017 kell 14.00-18.00 mõttetalgutele, kus soovime koguda tehnilisi, õiguslikke, turundusalaseid ja majanduslikke ideid Paldiski piirkonna konkurentsivõime ja atraktiivsuse suurendamiseks potentsiaalsete investorite silmis.

Mõttetalgud toimuvad Tallinna Sadama peahoones aadressil Sadama 25/1, Tallinn.

Oma tulekust palume teada anda e-kirja teel nikolai@investinpaldiski.ee

Sinu kohalolek on meile oluline!

Paldiski Ettevõtjate Liit ja Tallinna Sadam kutsuvad Sind kaasa mõtlema Paldiski piirkonna konkurentsivõime suurendamise ja ärivõimaluste laiendamise võimalustele

Paldiski Ettevõtjate Liit ja Tallinna Sadam kutsuvad Sind kaasa mõtlema Paldiski piirkonna konkurentsivõime suurendamise ja  ärivõimaluste laiendamise võimalustele

Ootame Sind kolmapäeval, 1. novembril 2017 kell 14.00-18.00 mõttetalgutele, kus soovime koguda tehnilisi, õiguslikke, turundusalaseid ja majanduslikke ideid Paldiski piirkonna konkurentsivõime ja atraktiivsuse suurendamiseks potentsiaalsete investorite silmis.

Mõttetalgud toimuvad Tallinna Sadama peahoones aadressil Sadama 25/1, Tallinn.

Oma tulekust palume teada anda e-kirja teel nikolai@investinpaldiski.ee

Sinu kohalolek on meile oluline!

Kutse seminarile „Erivajadusega inimene – tööandja võimalus”

Kas Teie ettevõttes töötab pime värbaja? Kurt pagar? Ratastoolis klienditeenindaja?

Kas olete mõelnud, milliseid võimalusi pakub tööandjale erivajadusega inimene või millega tuleb arvestada, kui meeskonnaga liitub vähenenud töövõimega kolleeg?

 Kutsume Teid seminarile „Erivajadusega inimene – tööandja võimalus“, mis toimub 24. oktoobril 2017 kell 9.00-16.00  Hotell Euroopas, Paadi 5, Tallinn

Seminaril räägime:

 • Kes on erivajadusega inimene?
 • Milline on erivajadusi arvestav töökeskkond?
 • Millist abi saab tööandja töötukassast?

Iga koolitusel osaleja saab proovida, mis tunne on olla ratastoolis, kuidas suhelda kurdina, liikuda pimedana, juhendada intellektipuudega või psüühikahäirega inimest.

Aktuaalsetel teemadel võtavad sõna Monika Haukanõmm Sotsiaalkomisjonist, Meelis Paavel Eesti Töötukassast, Toomas Tamsar Tööandjate Keskliidust ja disainer Daniel Kotsjuba. Oma kogemust jagavad Rimi Eesti Food, Mistra Autex, Tieto Eesti, Tallinna Teeninduskool.

Ootame osalema nii personali värbamise kui tööandja kuvandi loomisega seotud inimesi, sest ettevõtte väärtuste arendamine on mitme osapoole koostöö.

Seminarile palume registreeruda kuni 20. oktoobrini 2017 SIIN

Päevakava lisatud manusena. Täiendavat informatsiooni saab lugeda töötukassa kodulehelt https://www.tootukassa.ee/content/seminar-erivajadusega-inimene-tooandja-voimalus

Seminar on osalejatele tasuta ja kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist sotsiaalkaitseministri ning tervise- ja tööministri 27.03.2015 käskkirja nr 57 “Tööturuteenuste osutamine töövõimereformi sihtrühmale” alusel.

 

Sügisel uut hooaega alustav Harjumaa mentorklubi ootab kandideerima

Septembris alustab uut hooaega eelmise aasta osalejatelt väga positiivset tagasisidet saanud 

HARJUMAA MENTORPROGRAMM

Sihtrühm: 1-3 aastat tegutsenud väike- ja keskmise suurusega ettevõtted.

Mentorklubi pakub osalejale heatasemelisi koolitusi, motiveerivaid kohtumisi mentorite ja teiste alustavate ettevõtjatega,  sõidame külla ka ühele-kahele tegutsevale ettevõttele. Kuna mentoriteks on  kogenud ettevõtjad ning oma ala spetsialistid, on klubikohtumised hea võimalus mentoriga koostööd tehes uusi eesmärke seada, jõuda värskete ideedeni ning koostada tegevusplaan seatud eesmärgini jõudmiseks. Lisaks osaleda mitmetel ettevõtlusalastel koolitustel, luua väärtuslikke kontakte teiste alustavate ettevõtjatega ja tunda, et teete ettevõtjana olulist asja.

Klubiürituste raames kohtume viiel korral: 20.09.17, 12-13.10.17, 16.11.17, 25.01.18 ja 22.02.18. Iga kohtumine kestab viis kuni kuus tundi, üks üritus on kahepäevane.

Mentorklubi koolitustel tutvume lähemalt järgmiste teemadega:
* Eesmärkide seadmine ja tegevusplaan
* Müügikoolitus “Samm suurepäraste tulemusteni!”
* Turundus
* Finantsplaneerimine. Kuidas strateegilisi eesmärke numbriliselt väljendada?
* Personalitöö väikeettevõttes.

Osalejatelt ootame aktiivsust ja avatust. Kandideerima on oodatud nii MENTIID kui MENTORID. Kandideerimiseks palume saata täidetud ning digiallkirjastatud ankeet: elina@heak.ee, hiljemalt 04.09.2017. Mentorklubi tegevust rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond ja on osalejatele TASUTA.

Estonia makes bid for Tesla Gigafactory

The Republic of Estonia, together with the PAKRI Smart Industrial City, today appealed to Tesla to locate its Gigafactory in Estonia. The campaign was launched with a one-minute video drawing attention to cultural similarities between Tesla and Estonia: speed in the development and embrace of technology, and the eschewal of bureaucracy.

Similar videos have been produced in other European states, including France, Finland, and Lithuania. PAKRI Smart Industrial City’s CEO, Enn Laansoo, Jr., says the nations are advertising themselves as possible locations for the Gigafactory, since it’s known that Tesla is seriously considering building a factory outside the United States.

“Our main message is that if Tesla were a country it would probably be Estonia,” said Laansoo, who believes Estonia and the Tesla founders embrace a similar approach to problem solving. “Both would win by working together.” Laansoo adds that Estonia is one of the world’s most positively-disposed nations when it comes to electric automobiles, since the entire country is covered by a charging network, and the testing of self-driving cars has been legalized.

Laansoo says Estonia makes sense for Tesla both geographically and logistically, with all needed raw materials available in the region, plus the ability to get things done in a fast and professional manner. “We also have the ability to meet all of Tesla’s energy needs from PAKRI’s own renewable energy sources, which means Tesla could control 100 percent of its energy price.”

PAKRI Smart Industrial City has worked 10 years with businesses in fields similar to Tesla’s, says Laansoo. “And through this campaign we’d also like to gain the attention of others in the greentech field and bring them to PAKRI.”

“We’ll be satisfied if our campaign results in bringing new businesses to PAKRI, even if they happen to come from other regions in Estonia,” says Laansoo.

The campaign utilizes Brand Estonia’s branding toolbox, and is financed in equal parts by PAKRI Smart Industrial City and Enterprise Estonia through the KEN cluster. Tallinn Science Park Tehnopol, also part of this initiative, has partnered with PAKRI Smart Industrial City to advance Estonia’s green technology sector.

Read more about the advantages Tesla might gain by locating its Gigafactory in PAKRI.

Watch the video: https://www.youtube.com/watch?v=JnTUuY82NQ4

Join us in Facebook: https://www.facebook.com/teslacountry/

Learn more at www.teslacountry.com

22.veebruaril 2016a. asutati äriühing Pakri Energy Island OÜ

Paldiski Ettevõtjate Liidu poolt on juba mitme aasta jooksul edendatud Pakri poolsaare energiaühistuga seonduvat ideed. Idee ja kujunenud olukord oli küpsenud tasemeni, millest edasi tuli astuda samm idee realiseerimise suunas. 22.veebruaril 2016a. asutasidki Nelja Energia AS, Balti Gaas OÜ, Energiasalv Valdus OÜ, AS Paldiski Tsingipada ja AS Alexela Terminal äriühingu Pakri Energy Island OÜ. Äriühingu asutamise eesmärgiks on energiamajanduse-alase ühistegevuse arendamise läbi Paldiski olemasolevate ettevõtjate konkurentsivõime parandamine ja rahvusvaheliselt konkurentsivõimelise ärikeskkonna loomine uute suurinvesteeringute realiseerimiseks Pakri poolsaarel. Energiamajanduse-alane ühistegevus tähendab eelkõige energia tootjate ja tarbijate kokkuviimist, samuti energia muundamisega seotud investeeringute korraldamist  viisil, mis minimeeriks eelkõige elektri ülekandega seotud kulud Paldiskis. Paldiski on selliseks energia-alaseks ühistegevuseks igati õige paik: piirkonna elektritootmine (ca. 130GWh) on terbimisest (ca. 25GWh) kordades suurem

Elektrihindu tuleks vaadata eelkõige meiega samade investeeringute pärast konkureerivate riikide (Rootsi, Soome) kontekstis. Üsna lihtne on jooniselt järeldada, et konkurentsivõimeline keskmine elektrienergia hind ei tohiks olla üle 60 EUR/MWh, energiamahukatel tööstustel aga madalamgi.

Olemasoleva Paldiskis tegutseva ettevõtluse jaoks seisneb konkurentsivõimeliste energiahindade saavutamise kasu arusaadavalt selleski, et koos uue ettevõtlusega tekib ka uusi tarbijaid. Konkurentsivõimeline ärikeskkond kasvava tarbimisega on aga eelduseks kvaliteetse elukeskkonna kujunemisele, mis omakorda elavdaks Paldiski ettevõtlust.

Energia-alane ühistegevus loob küll võimaluse rahvusvaheliselt konkurentsivõimelise ärikeskkonna kujunemisele, kuid samas pole see võluvits. Ühistegevuse mõte on leida ka Paldiskisse investeerida soovivaid uusi ettevõtteid, sest energia suurtarbijate lisandumine loob eelduse energiakulude optimeerimiseks. Uute ettevõtete kaasamine eeldab ka ühist ajutegevust ning seepärast on Pakri Energy Island OÜ avatud uutele osanikele, kes lisaks enda ärikasumi suurenemisele energiahindade võimalikust alanemisest tulenevalt näevad oma võimalusi uue ettevõtluse Paldiskisse toomisel. Paldiski Ettevõtjate Liit teeb tänuväärset tööd Paldiski kui piirkonna rahvusvaheliseks tutvustamiseks, Pakri Energy Island OÜ rolliks on Paldiskist huvitatud ettevõtetele Paldiskisse investeerimiseks vajalike asjade reaalne korraldamine.

Ukraina ettevõte Avtologistika juht Pavel Haidai külastas Paldiskit

04.märtsil 2016 külastas Paldiski Ettevõtjate Liitu ja Paldiski ettevõtteid Ukraina Avtologistika juht Pavel Haidai. Külastuse eesmärk oli koostöösidemete loominine Avtologistika ja Paldiski ettevõtete vahel.
Pavel Haidai kohustus Paldiski Ettevõtjate Liidu juhatuse liikmete Nikolai Pitšugovi, Ly Lepiku ja liidu tegevjuhi Jaanus Saat`iga. Külalisele tutvustati Paldiski linna ning anti ülevaade siinsest ettevõtlusest.
Lisaks külastas Pavel Haidai Assistor AS`i, kus kohtus juhatuse liikme Kalmer Kade`ga ning juhatuse esimehe Perttu Piri`ga. Assistor`ist suundus külaline edasi Paldiski Lõunasadamasse, kus kohtus Tallinna Sadama ärisuunajuhi Margus Sitsi`ga.
Avtologistika on suurim Ukraina autode logistika ettevõtte, kelle klientideks on kõik suuremad autotootjad. Täna töötab ettevõtte selle nimel, et töötada välja IT lahendused, mis aitaksid logistika ettevõtetel oma tööd kiiremini ja paremini teha.

25.veebruaril külastasid Paldiskit Tartumaa ettevõtjad

25.02 külastasid Paldiskit Tartumaa puidu – ja metalliettevõtjad. Külastuse eesmärk oli koostöösuhete arendamine ning kogemuste jagamine.
Tartumaa ettevõtjad kohtusid Paldiski Ettevõtjate Liidu tegevjuhi Jaanus Saat`iga ning juhatuse liikme Enn Laansoo`ga. Ettevõtjatele tutvustati Paldiski linna ning siinset ettevõtluskeskkonda.
Lisaks tutvusid ettevõtjad Bolefloori, Paldiski Tsingipada ning E-Profiili tootmisprotsessidega.
Külastus toimus Tartumaa Arendusseltsi eestvedamisel, Harjumaa õppereisi raames.

Paldiski Ettevõtjate Liit ja Tallinna Ülikool sõlmisid koostöölepingu

Paldiski Ettevõtjate Liit ja Tallinna Ülikool sõlmisid 10.veebruaril 2016 koostöölepingu, mille raames hakkab ülikool töötama välja Paldiski kuvandi uuendatud konseptsiooni. Paldiski linna oluline probleem on elanike arvu pidev langus ning üldiselt levinud negatiivne kuvand. Kohalikud elanikud, ettevõtjad, Eesti ühiskond ei oska näha linna potentsiaali ja hinnata selle rikast ajalugu. Koostööprojekti eesmärk on töötada välja tegevused ja vahendid, mis aitavad muuta Paldiski kuvandit positiivsemaks ja väärtustada Paldiskit kui ettevõtlus-, töö ja elukeskkonda. Projekt kestab kuni mai 2016.

PEL liige Paldiski Tsingipada pälvis “Maa Sool” auhinna

Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon tegi täna teatavaks “Eesti Ettevõtlik Vaim” 2015 auhinnakategooriate võitjad.
EVEA ettevõtlusgalal auhinnati ning tunnustati neid tublisid väike- ning keskmise suurusega ettevõtjaid, kes oma tegemistes olid tubliks eeskujuks teistele ettevõtjatele.
Kategooriasse Maa Sool 2015 – parim maa-ettevõte esitati järgmised kandidaadid:
Combimill OÜ on Viljandimaa ettevõte, mille põhitegevuseks on Eesti kohalikust männipalgist servatud laudade ning prusside valmistamine. Combill on kindlasti majanduslikult edukas ettevõte ning ta on oma piirkonnas oluline tööandja.
Eesti Valgus OÜ + Gift Line OÜ tegevuseks on küünalde valmistamine ning Võhma Valguse Vabriku kunstnikud loovad meeldejääva kingituse igat kliendi soovi arvestades.
Paldiski Tsingipada AS hoiab lippu kõrgel, et Paldiski oleks ka metallitööstuse linn. Nende tehas on Põhja- ja Ida-Euroopa kõige rohelisema (loodussõbralikuma) tehnoloogiaga kuumtsinkimise tehas ning seeläbi aitab vähendada inimtekkelist “jalajälge” keskkonnale.
Parim maaettevõte MAA SOOL on 2015. aastal Paldiski Tsingipada AS.

 

Paldiski Ettevõtjate Liidu liige Pakri Teadus – ja Tööstuspark on Eesti esimene vastutustundlik tööstuspark

Ettevõtlusminister Liisa Oviir andis PAKRI Teadus- ja Tööstuspargile (PAKRI) üle vastutustundliku ettevõtluse hõbetaseme kvaliteedimärgise. Sellega on PAKRI esimene tööstuspark Eestis, kes vastutustundlikkuse valdkonnas nii kõrge tunnustuse omanikuks saanud.

“PAKRI Teadus- ja Tööstuspark teenis hõbetaseme kvaliteedimärgise tänu aastate pikkusele järjepidevale panustamisele vastutustundlikku ja jätkusuutlikku ettevõtmisse,” ütles kvaliteedimärgise väljaandja Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi tegevjuht Kristiina Esop.

Hõbetaseme kvaliteedimärgis anti välja näiteks veel järgmistele ettevõtetele: Riigi Kinnisvara AS, BaltCap AS, Coca-Cola HBS Eesti AS, Danske Bank ja SEB, DHL Estonia AS, Ragn-Sells AS ja mitmed teised.

“Meie jaoks on tegemist tunnustusega, mille poole alates esimesest tegutsemise päevast ehk 2007. aastast pürginud oleme,” ütles PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi tegevjuht Enn Laansoo, Jr. PAKRI rajab oma tootmisklientidele keskkonnasäästlikku tarka linnakut, mille lahutamata osadeks on energiatõhusad hooned, roheline töökeskkond ning oma taastuvenergial toimiv tark energiavõrk. “Kvaliteedimärgise taotlemise ajal saime selgemaks, et meie põhitegevus on juba iseloomult vastutustundlik ning suudame läbi oma tööstuspargi ka meie kliente vastutustundlikumaks muuta,” lisas Laansoo.

Kui Eestis tegutsev tööstuspark pakub tavapäraselt kliendile vaid sobivat kinnistut ja taristut, siis PAKRI Teadus- ja Tööstuspark on oma väärtusahelaga märkimisväärselt rohkem. Lisandväärtuse annavad varem nimetatud energiatõhusad tootmishooned, töötaja produktiivsust tõstev roheline töökeskkond ning tootmisettevõttele koha peal rohelise energia tootmine ja müümine. Kompleksset füüsilist keskkonda täiendavad veel teadus-arendustugi, seadmete testimine ja äriteenused, mis toetavad klientide jätkusuutlikku arengut ehk kokkuvõtvalt on PAKRI tööstuspark, mis tunneb vastutust oma klientide hea käekäigu eest.

PAKRI Teadus- ja Tööstuspark fokusseerib eeskätt rohetehnoloogia ja keskkonnasäästu tähtsaks pidavatele ettevõtetele, mis on omakorda vastutustundlik käitumine pargi arendamisel. Ühe hea näitena on PAKRI aastast 2007 teinud tööd tuuliku tööstuse koondamiseks Paldiskisse. Näiteks suurekaliibriliste tuuliku komponentide tootmiskliendi majutamiseks, pakkudes tuulikute tootjale väga head logistilist asukohta Põhja-Euroopas, võimalust kohapeal oma tuulikut testida ja kasutada, saada tootmiseks rohelist energiat ning pakkuda tööjõudu ja töötajatele meeldivat töökeskkonda, mis aitab kaasa nende produktiivsuse tõusule. Lisaks planeerib tööstuspark ka rohemärgise väljastamist.

PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi (PAKRI) kontseptsioon töötati välja aastal 2007 ning on Harjumaa Arengustrateegia aastani 2025 üks prioriteetsemaid projekte, mis kasvab ligi 60 hektari suurusele alale Paldiskis. Koostöös Tehnopoliga pakub PAKRI energia- ja keskkonnatehnoloogia (rohetehnoloogia) valdkonna ettevõtetele vajalikku taristut ning teenuseid, toetamaks läbi sünergia ettevõtete jätkusuutlikku arengut ja teadustööd. PAKRI Tark Linna uute hoonete rajamisel järgitakse maksimaalset energiatõhusust ning töökeskkonna kujundamisel töötaja produktiivsuse tõstmist, PAKRI Targa Võrgu eesmärk on pargi klientidele toota taastuvenergiat ja pakkuda uute tehnoloogiate testimise võimalust. Lisainformatsioon www.pakri.ee.

04.veebruaril 2016 toimub EVEA eestvedamisel ettevõtlusfoorum

4. veebruaril toimub EVEA korraldusel jällegi ettevõtlusfoorum. Seekordsel foorumil keskendume rahale. Väikeettevõtted puutuvad pidevalt kokku probleemiga kuidas leida raha ettevõtte arenguks vajalike investeeringute jaoks. Euroopa Liidus on juba aastaid tegeletud sama küsimuse jaoks lahenduste otsimisega. Millised võiks lahendused olla ja kuidas on need kättesaadavad Eesti väikeettevõtjale. Kas üldse ja kuidas peaks riik lahendusi pakkuma. Milliseid pangalaenule alternatiivseid väikeettevõttele sobivaid finantseerimisallikaid Eestis valida on. Samuti tutvume Saksamaa vägagi eduka kogemusega ettevõtluse rahastamisel.
Kõigest sellest räägivad meile seekordsel foorumi esinejad.
Lisainfo http://www.evea.ee/ettevotlusfoorum/index_sober.html

EVEA kuulutas välja järjekordse väikeettevõtjate konkursi „EESTI ETTEVÕTLIK VAIM 2015“

Konkursil võivad osaleda kõik väikesed, keskmised ja mikroettevõtted (VKE), kus töötab alla 250 töötaja, mille aastakäive ei ületa 50 miljonit eurot või mille bilansimaht ei ületa 43 miljonit eurot.
Konkursile kandidaatide esitamise lõpptähtaeg on 20. jaanuar 2016.
Pidulik autasustamine toimub 4. veebruaril 2016 Tallinnas.

Konkursile võib oma kandidatuuri esitada ettevõte ise, aga samuti võib seda teha ettevõtlusorganisatsioon, kohalik omavalitsus või lihtsalt hea sõber.

Juuresoleval lingil leiab info konkursi tingimuste ja ajakava kohta: http://www.evea.ee/index.php/uritused-2/ettevotluskonkurss

« Older posts